Ursynów: +48 22 643 57 69 | Tarchomin: +48 22 466 80 12 klinika@dentalclub.com.pl

  Jak właściwie zadbać o zęby Twoich dzieci, jeśli nie chcą one iść do stomatologa? Lęk przed zabiegiem jest rzeczą naturalną, a wizyta u dentysty jest powodem do stresu nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. W przypadku dzieci, przeglądy i leczenie zębów to poważna sprawa, ale nie należy zbytnio się martwić. W Dental Club mamy swoje sposoby. Posiadamy lekarzy specjalizujących się w leczeniu dzieci, mających bogate doświadczenie i wiedzę, jak radzić sobie z małymi pacjentami. Potrafią oni uspokoić dziecko i delikatnie wykonać niezbędne czynności.

 W przypadku odczuwania większego stresu proponujemy wykonanie zabiegu przy użyciu gazu rozweselającego – czyli podtleneku azotu, który działa rozluźniająco na dzieci, powoduje lekkie odurzenie i działa już w momencie podawania Podtlenek azotu jest podawany do wdychania poprzez wygodną maseczkę zakładaną na nos pacjenta przed zabiegiem i pozostawianą w trakcie jego trwania.

 W celu całkowitego wyeliminowania stresu obecnego przy zabiegach wykonywanych na małych pacjentach proponujemy wykonanie wszystkich czynności stomatologicznych w narkozie. W narkozie można wykonywać szereg zabiegów m.in. zakładać wypełnienia w zębach mlecznych, zabezpieczać bruzdy przed próchnicą, wykonywać fluoryzację zębów i ekstrakcję korzeni mlecznych. Podczas wykonywania zabiegów w narkozie zapewniamy pełną opiekę zespołu medycznego, doskonale wyszkolonych fachowców-praktyków. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia przebiegu zabiegu z rodzicami pacjenta. Patrz również: leczenie bezbolesne. Rodzicom, którzy chcieliby szczególnie skutecznie zadbać o zdrowe zęby swoich dzieci proponujemy lakowanie bruzd powierzchni żujących zębów. Podczas tego zabiegu stomatolog zakłada na zębach uszczelnienia, które mechanicznie blokują bruzdy i uniemożliwiają powstanie próchnicy.

 Nasi specjaliści:
lek. dentysta Beata Pawlikowska – Klinika Ursynów i Tarchomin
lek. dentysta Marzena Śmietanowska – Klinika Tarchomin
lek. dentysta Beata Szczesiak – Kobrzak – Klinika Tarchomin
lek. dentysta Agata Ołowska – KlinikaUrsynów

 Wskazania dla pacjentów przed zabiegiem z użyciem podtlenku azotu:

 Uwaga bardzo ważne!

 Przed wizytą z użyciem podtlenku azotu uprzejmie prosimy o dopilnowanie aby pacjenci na 2 godziny przed nie spożywali pokarmów ani napojów. Jest to warunek bezwzględny, niezastosowanie się będzie sankcjonowało odwołaniem wizyty.