Ursynów: +48 22 643 57 69 | Tarchomin: +48 22 466 80 12 klinika@dentalclub.com.pl

  Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy i chorób miazgi zębów oraz szeroko pojętą profilaktyką. Podstawą profilaktyki są regularne przeglądy, które powinny mieć miejsce co 6 miesięcy. Podczas przeglądów nasi lekarze dodatkowo udzielą wskazówek dotyczących prawidłowego czyszczenia zębów oraz stosowania środków do higieny jamy ustnej.

W Klinice używamy nowoczesnych metod leczenia próchnicy i chorób miazgi (leczenie kanałowe), które są prawie lub całkowicie bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, wypełnienie wykonane jest w bardzo estetyczny i trwały sposób, zaś kolor wypełnienia dobrany jest do koloru zębów pacjenta. W efekcie, po zabiegu, nawet jeśli wypełnienie wykonano w miejscu widocznym, jego odcień jest dokładnie taki sam jak kolor zębów pacjenta.

U naszych pacjentów systematycznie wykonujemy zabiegi usuwania osadu i kamienia nazębnego oraz aplikację lakierów fluorowych, co pozwala skutecznie zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. W codziennej praktyce wykorzystujemy również laser biostymulacyjny, którego użycie wspomaga leczenie wielu schorzeń przyzębia oraz przyśpiesza gojenie się tkanek, głównie po zabiegach chirurgicznych.