Ursynów: +48 22 643 57 69 | Tarchomin: +48 22 466 80 12 klinika@dentalclub.com.pl

W przypadku nieprawidłowości lub wad zgryzu oferujemy leczenie ortodontyczne. W codziennej praktyce stosujemy wszystkie metody leczenia, przy użyciu pełnej gamy aparatów stałych i ruchomych. Oprócz standardowych „metalowych“ aparatów stałych, osobom ceniącym komfort i estetykę proponujemy stałe aparaty z ceramicznymi, nierzucającymi się w oczy elementami. Podczas prostowania zgryzu wiek nie gra roli. Korektę zgryzu można przeprowadzić nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych. Jedynym ograniczeniem, które może utrudnić decyzję o podjęciu leczenia jest stan zdrowia zębów, dziąseł oraz wyrostków zębodołowych szczęki i żuchwy.

    W grupie dzieci stosuje się robione na miarę ruchome aparaty ortodontyczne. U młodzieży i dorosłych korektę wad zgryzu można przeprowadzić przy pomocy stałych aparatów ortodontycznych. Są one na stałe umocowane na zębach własnych Pacjenta, nie utrudniają wykonywania codziennych czynności zawodowych. Leczenie ortodontyczne i korekta wad zgryzu jest procesem długotrwałym i całego cyklu leczenia nie można odbyć podczas jednej wizyty. W czasie terapii kluczowe znaczenie ma stosowanie się do ustalonego z lekarzem planu leczenia ortodontycznego. Jest to ważne, ponieważ podczas kontroli lekarz ortodonta reguluje siłę, z jaką aparat działa na zęby. Brak wyregulowania w odpowiednim czasie może nawet doprowadzić do pogłębienia dotychczasowej wady.

    Planowy koniec leczenia ortodontycznego oznacza pełen sukces terapii. Wtedy wymarzona linia zębów nie jest już dłużej marzeniem… a staje się rzeczywistością. Po zakończeniu tego etapu leczenia, osobom chcącym uzyskać filmowy uśmiech w pełnej skali sugerujemy, aby piękne, równe zęby dodatkowo wybielić.